2.Division Promotion
Denmark
League level:
Third Tier
- Number of teams: 6 teams
- Players: 142
- Foreigners: 27 Players 19.0%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 24.0
Complete 2.Division Promotion schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Mon 4/22/192:00 PM | ||||||
(4.) Middelfart | 3:1 | Ringköbing IF (11.) | ||||
(7.) Brönshöj BK | 3:1 | Jammerbugt FC (8.) | ||||
(3.) Brabrand IF | 0:3 | B.93 (9.) | ||||
(1.) Skive IK | 4:0 | Hellerup IK (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Kolding IF | 3:0 | Vanlöse IF (10.) | ||||
(6.) Akademisk BK | 1:2 | Aarhus Fremad (5.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/27/191:00 PM | ||||||
(5.) Aarhus Fremad | 3:0 | Brönshöj BK (8.) | ||||
(10.) Hellerup IK | 2:2 | Kolding IF (2.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(7.) Jammerbugt FC | 0:0 | Akademisk BK (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) B.93 | 0:2 | Middelfart (4.) | ||||
(11.) Vanlöse IF | 0:1 | Skive IK (1.) | ||||
Sun 4/28/192:00 PM | ||||||
(12.) Ringköbing IF | 1:2 | Brabrand IF (3.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/4/191:00 PM | ||||||
(10.) Hellerup IK | 2:2 | Aarhus Fremad (5.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(1.) Skive IK | 1:0 | B.93 (9.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(11.) Vanlöse IF | 0:2 | Jammerbugt FC (7.) | ||||
(3.) Brabrand IF | 3:2 | Middelfart (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Kolding IF | 5:0 | Brönshöj BK (8.) | ||||
Sun 5/5/192:00 PM | ||||||
(12.) Ringköbing IF | 0:3 | Akademisk BK (6.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/11/192:00 PM | ||||||
(3.) Brabrand IF | 1:1 | Skive IK (1.) | ||||
(7.) Jammerbugt FC | 1:2 | Aarhus Fremad (5.) | ||||
(4.) Middelfart | 3:0 | Hellerup IK (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Kolding IF | 2:1 | B.93 (9.) | ||||
(8.) Brönshöj BK | 4:2 | Ringköbing IF (12.) | ||||
Sun 5/12/193:00 PM | ||||||
(6.) Akademisk BK | 2:0 | Vanlöse IF (11.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/18/191:00 PM | ||||||
(5.) Aarhus Fremad | 0:2 | Kolding IF (2.) | ||||
(12.) Vanlöse IF | 1:1 | Hellerup IK (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Skive IK | 0:1 | Ringköbing IF (10.) | ||||
(8.) Brönshöj BK | 2:1 | Middelfart (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) B.93 | 1:2 | Jammerbugt FC (7.) | ||||
Sun 5/19/193:00 PM | ||||||
(6.) Akademisk BK | 1:2 | Brabrand IF (3.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/22/197:00 PM | ||||||
(3.) Brabrand IF | 1:3 | Vanlöse IF (11.) | ||||
(1.) Skive IK | 1:0 | Kolding IF (2.) | ||||
(9.) B.93 | 1:0 | Akademisk BK (7.) | ||||
(10.) Hellerup IK | 3:0 | Brönshöj BK (8.) | ||||
(12.) Ringköbing IF | 1:1 | Jammerbugt FC (6.) | ||||
(4.) Middelfart | 1:1 | Aarhus Fremad (5.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/25/191:00 PM | ||||||
(6.) Aarhus Fremad | 1:3 | Ringköbing IF (10.) | ||||
(12.) Vanlöse IF | 1:2 | Middelfart (4.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(7.) Jammerbugt FC | 2:2 | Hellerup IK (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) Brönshöj BK | 0:2 | B.93 (9.) | ||||
(2.) Kolding IF | 0:2 | Brabrand IF (3.) | ||||
Sun 5/26/193:00 PM | ||||||
(5.) Akademisk BK | 1:0 | Skive IK (1.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/31/197:00 PM | ||||||
(1.) Skive IK | 2:1 | Aarhus Fremad (6.) | ||||
Sat 6/1/192:00 PM | ||||||
(3.) Brabrand IF | 5:0 | Brönshöj BK (9.) | ||||
(4.) Middelfart | 4:0 | Jammerbugt FC (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) B.93 | 3:1 | Vanlöse IF (12.) | ||||
Sun 6/2/192:00 PM | ||||||
(11.) Ringköbing IF | 0:4 | Hellerup IK (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) Akademisk BK | 1:2 | Kolding IF (2.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 6/5/195:00 PM | ||||||
(9.) Brönshöj BK | 0:2 | Vanlöse IF (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Kolding IF | 1:0 | Ringköbing IF (12.) | ||||
(8.) Jammerbugt FC | 1:4 | Skive IK (1.) | ||||
(6.) Aarhus Fremad | 1:1 | Brabrand IF (3.) | ||||
(4.) Middelfart | 2:2 | Akademisk BK (5.) | ||||
(10.) Hellerup IK | 0:3 | B.93 (7.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Mon 6/10/192:00 PM | ||||||
(2.) Kolding IF | 1:1 | Middelfart (4.) | ||||
(3.) Brabrand IF | 1:2 | Jammerbugt FC (7.) | ||||
(6.) Akademisk BK | 0:0 | Hellerup IK (10.) | ||||
(1.) Skive IK | 2:1 | Brönshöj BK (9.) | ||||
(8.) B.93 | 2:3 | Aarhus Fremad (5.) | ||||
(11.) Vanlöse IF | 4:0 | Ringköbing IF (12.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/15/192:00 PM | ||||||
(4.) Middelfart | 4:1 | Skive IK (1.) | ||||
(6.) Jammerbugt FC | 2:1 | Kolding IF (2.) | ||||
(7.) Aarhus Fremad | 1:2 | Vanlöse IF (9.) | ||||
(11.) Hellerup IK | 1:4 | Brabrand IF (3.) | ||||
(12.) Ringköbing IF | 1:2 | B.93 (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Brönshöj BK | 2:3 | Akademisk BK (5.) |