2.Division
Denmark
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 311
- Foreigners: 47 Players 15.1%
- ø-Market value: €6k
- ø-Age: 23.9
Complete 2.Division schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/4/181:00 PM | ||||||
Vejgaard B | 0:0 | Odder IGF | ||||
Tarup-Paarup IF | 3:0 | Kjellerup IF | ||||
Hellerup IK | 1:1 | Vanlöse IF | ||||
2:00 PM | ||||||
Brabrand IF | 1:1 | Jammerbugt FC | ||||
Aarhus Fremad | 1:2 | Dalum IF | ||||
Hilleröd F | 1:1 | Middelfart | ||||
BK Marienlyst | 1:2 | Skovshoved | ||||
BK Frem | 0:1 | Slagelse | ||||
3:00 PM | ||||||
Skive IK | 3:1 | FC Sydvest | ||||
B.93 | 0:4 | Brönshöj BK | ||||
Sun 8/5/181:00 PM | ||||||
Avarta | 0:1 | Akademisk BK | ||||
2:00 PM | ||||||
Ringköbing IF | 1:5 | Kolding IF |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/11/181:00 PM | ||||||
Tarup-Paarup IF | 0:1 | Skive IK | ||||
Skovshoved | 1:2 | B.93 | ||||
Vanlöse IF | 3:0 | Hilleröd F | ||||
2:00 PM | ||||||
Jammerbugt FC | 1:1 | Aarhus Fremad | ||||
Dalum IF | 2:0 | Ringköbing IF | ||||
Odder IGF | 3:1 | Kjellerup IF | ||||
Middelfart | 1:2 | Hellerup IK | ||||
3:00 PM | ||||||
FC Sydvest | 0:1 | Brabrand IF | ||||
Kolding IF | 3:0 | Vejgaard B | ||||
Brönshöj BK | 4:3 | Avarta | ||||
Sun 8/12/183:00 PM | ||||||
Slagelse | 0:1 | BK Marienlyst | ||||
Akademisk BK | 0:1 | BK Frem |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/17/187:00 PM | ||||||
Skive IK | 2:2 | Kolding IF | ||||
Sat 8/18/181:00 PM | ||||||
Vejgaard B | 1:1 | FC Sydvest | ||||
Hellerup IK | 2:0 | Skovshoved | ||||
1:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 0:0 | Dalum IF | ||||
2:00 PM | ||||||
Aarhus Fremad | 4:0 | Tarup-Paarup IF | ||||
Brabrand IF | 4:1 | Odder IGF | ||||
Hilleröd F | 0:1 | Brönshöj BK | ||||
BK Marienlyst | 1:2 | B.93 | ||||
BK Frem | 1:1 | Vanlöse IF | ||||
Sun 8/19/181:00 PM | ||||||
Avarta | 0:1 | Middelfart | ||||
2:00 PM | ||||||
Ringköbing IF | 1:2 | Jammerbugt FC | ||||
3:00 PM | ||||||
Akademisk BK | 0:1 | Slagelse |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 8/22/186:00 PM | ||||||
Aarhus Fremad | 0:0 | Odder IGF | ||||
Dalum IF | 1:1 | Tarup-Paarup IF | ||||
Kolding IF | 1:1 | FC Sydvest | ||||
Ringköbing IF | 1:0 | Skive IK | ||||
Kjellerup IF | 1:2 | Brabrand IF | ||||
B.93 | 0:2 | Vanlöse IF | ||||
Slagelse | 2:0 | Avarta | ||||
BK Marienlyst | 1:2 | Middelfart | ||||
Skovshoved | 1:3 | Hilleröd F | ||||
Hellerup IK | 1:1 | Akademisk BK | ||||
6:30 PM | ||||||
Jammerbugt FC | 1:1 | Vejgaard B | ||||
7:00 PM | ||||||
BK Frem | 2:0 | Brönshöj BK |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/25/181:00 PM | ||||||
FC Sydvest | 4:1 | Kjellerup IF | ||||
Vanlöse IF | 1:0 | BK Marienlyst | ||||
2:00 PM | ||||||
Brabrand IF | 1:1 | Aarhus Fremad | ||||
Odder IGF | 1:3 | Jammerbugt FC | ||||
Middelfart | 0:1 | BK Frem | ||||
3:00 PM | ||||||
Kolding IF | 1:0 | Dalum IF | ||||
Skive IK | 6:2 | Vejgaard B | ||||
Brönshöj BK | 2:1 | Hellerup IK | ||||
4:00 PM | ||||||
Tarup-Paarup IF | 2:3 | Ringköbing IF | ||||
Sun 8/26/181:00 PM | ||||||
Avarta | 0:1 | B.93 | ||||
3:00 PM | ||||||
Akademisk BK | 1:1 | Hilleröd F | ||||
Slagelse | 3:0 | Skovshoved |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/1/181:00 PM | ||||||
Vejgaard B | 1:2 | Tarup-Paarup IF | ||||
Skovshoved | 1:1 | Vanlöse IF | ||||
Hellerup IK | 3:3 | Slagelse | ||||
2:00 PM | ||||||
Odder IGF | 1:1 | FC Sydvest | ||||
Jammerbugt FC | 2:0 | Skive IK | ||||
Aarhus Fremad | 1:1 | Kolding IF | ||||
Dalum IF | 0:1 | Brabrand IF | ||||
Hilleröd F | 2:1 | BK Frem | ||||
Middelfart | 3:1 | Brönshöj BK | ||||
BK Marienlyst | 1:4 | Avarta | ||||
3:00 PM | ||||||
B.93 | 1:4 | Akademisk BK | ||||
Sun 9/2/182:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 1:1 | Ringköbing IF |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/7/187:00 PM | ||||||
Skive IK | 3:2 | Odder IGF | ||||
Sat 9/8/181:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 2:3 | Vejgaard B | ||||
2:00 PM | ||||||
Brabrand IF | 2:2 | Kolding IF | ||||
BK Frem | 0:1 | B.93 | ||||
3:00 PM | ||||||
FC Sydvest | 1:3 | Dalum IF | ||||
Sun 9/9/182:00 PM | ||||||
Ringköbing IF | 1:0 | Aarhus Fremad | ||||
3:00 PM | ||||||
Akademisk BK | 6:0 | Skovshoved | ||||
Slagelse | 1:0 | Hilleröd F | ||||
Tue 9/11/186:00 PM | ||||||
Vanlöse IF | 0:3 | Middelfart | ||||
Tue 9/18/185:15 PM | ||||||
Tarup-Paarup IF | 0:4 | Jammerbugt FC | ||||
Wed 9/19/187:00 PM | ||||||
Hellerup IK | 2:0 | Avarta | ||||
Wed 10/3/187:00 PM | ||||||
Brönshöj BK | 4:2 | BK Marienlyst |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/14/187:00 PM | ||||||
Kolding IF | 2:0 | Tarup-Paarup IF | ||||
Sat 9/15/181:00 PM | ||||||
Vejgaard B | 0:0 | Dalum IF | ||||
Hellerup IK | 1:1 | Hilleröd F | ||||
2:00 PM | ||||||
Odder IGF | 0:2 | Ringköbing IF | ||||
Jammerbugt FC | 1:0 | Kjellerup IF | ||||
Aarhus Fremad | 2:1 | FC Sydvest | ||||
Brabrand IF | 1:2 | Skive IK | ||||
Middelfart | 3:0 | Skovshoved | ||||
BK Marienlyst | 0:1 | BK Frem | ||||
3:00 PM | ||||||
Brönshöj BK | 1:2 | Akademisk BK | ||||
B.93 | 1:1 | Slagelse | ||||
Sun 9/16/181:00 PM | ||||||
Avarta | 0:1 | Vanlöse IF |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/21/187:00 PM | ||||||
Skive IK | 0:1 | Aarhus Fremad | ||||
Sat 9/22/181:00 PM | ||||||
Tarup-Paarup IF | 0:1 | Brabrand IF | ||||
Skovshoved | 0:1 | Avarta | ||||
Vanlöse IF | 1:3 | Brönshöj BK | ||||
1:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 2:3 | Kolding IF | ||||
2:00 PM | ||||||
Dalum IF | 4:1 | Odder IGF | ||||
BK Frem | 2:1 | Hellerup IK | ||||
Hilleröd F | 0:3 | B.93 | ||||
3:00 PM | ||||||
FC Sydvest | 0:3 | Jammerbugt FC | ||||
Sun 9/23/182:00 PM | ||||||
Ringköbing IF | 4:1 | Vejgaard B | ||||
3:00 PM | ||||||
Slagelse | 1:2 | Middelfart | ||||
Akademisk BK | 2:0 | BK Marienlyst |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/29/181:00 PM | ||||||
Vanlöse IF | 3:3 | Slagelse | ||||
2:00 PM | ||||||
Brabrand IF | 1:2 | Ringköbing IF | ||||
Jammerbugt FC | 2:0 | Dalum IF | ||||
Odder IGF | 0:4 | Kolding IF | ||||
Middelfart | 0:0 | Akademisk BK | ||||
3:00 PM | ||||||
FC Sydvest | 0:2 | Tarup-Paarup IF | ||||
Skive IK | 2:1 | Kjellerup IF | ||||
Brönshöj BK | 6:0 | Skovshoved | ||||
B.93 | 0:2 | Hellerup IK | ||||
Sun 9/30/1811:00 AM | ||||||
BK Marienlyst | 0:4 | Hilleröd F | ||||
1:00 PM | ||||||
Aarhus Fremad | 3:2 | Vejgaard B | ||||
Avarta | 0:0 | BK Frem |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 10/4/186:30 PM | ||||||
Akademisk BK | 0:2 | Vanlöse IF | ||||
Fri 10/5/187:30 PM | ||||||
Kolding IF | 3:1 | Jammerbugt FC | ||||
Sat 10/6/181:00 PM | ||||||
Vejgaard B | 0:2 | Brabrand IF | ||||
Tarup-Paarup IF | 1:4 | Odder IGF | ||||
Skovshoved | 1:1 | BK Frem | ||||
Hellerup IK | 3:0 | BK Marienlyst | ||||
1:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 0:0 | Aarhus Fremad | ||||
2:00 PM | ||||||
Dalum IF | 1:5 | Skive IK | ||||
Hilleröd F | 1:1 | Avarta | ||||
3:00 PM | ||||||
B.93 | 0:4 | Middelfart | ||||
Sun 10/7/182:00 PM | ||||||
Ringköbing IF | 1:0 | FC Sydvest | ||||
3:00 PM | ||||||
Slagelse | 2:2 | Brönshöj BK |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/12/187:00 PM | ||||||
Skive IK | 3:0 | Tarup-Paarup IF | ||||
Sat 10/13/181:00 PM | ||||||
Skovshoved | 1:0 | Hellerup IK | ||||
2:00 PM | ||||||
Brabrand IF | 2:0 | Kjellerup IF | ||||
Jammerbugt FC | 2:1 | Ringköbing IF | ||||
Dalum IF | 0:1 | Aarhus Fremad | ||||
Odder IGF | 1:3 | Vejgaard B | ||||
BK Frem | 2:0 | Akademisk BK | ||||
Middelfart | 2:1 | BK Marienlyst | ||||
3:00 PM | ||||||
FC Sydvest | 0:1 | Kolding IF | ||||
Vanlöse IF | 0:3 | B.93 | ||||
Sun 10/14/181:00 PM | ||||||
Avarta | 1:0 | Slagelse | ||||
Wed 10/31/187:00 PM | ||||||
Brönshöj BK | 2:2 | Hilleröd F |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/19/187:00 PM | ||||||
Kolding IF | 3:1 | Ringköbing IF | ||||
Sat 10/20/181:00 PM | ||||||
Vejgaard B | 1:1 | Jammerbugt FC | ||||
Hellerup IK | 1:1 | Brönshöj BK | ||||
1:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 2:2 | Odder IGF | ||||
2:00 PM | ||||||
Aarhus Fremad | 2:0 | Brabrand IF | ||||
Hilleröd F | 3:2 | Akademisk BK | ||||
Middelfart | 1:2 | Avarta | ||||
BK Marienlyst | 0:3 | Vanlöse IF | ||||
3:00 PM | ||||||
FC Sydvest | 2:3 | Skive IK | ||||
B.93 | 3:3 | Skovshoved | ||||
Sun 10/21/181:00 PM | ||||||
Tarup-Paarup IF | 2:0 | Dalum IF | ||||
3:00 PM | ||||||
Slagelse | 0:0 | BK Frem |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/27/181:00 PM | ||||||
Tarup-Paarup IF | 1:2 | Vejgaard B | ||||
Skovshoved | 1:0 | Slagelse | ||||
Vanlöse IF | 3:1 | Hellerup IK | ||||
2:00 PM | ||||||
Brabrand IF | 5:3 | FC Sydvest | ||||
Dalum IF | 1:1 | Kolding IF | ||||
Odder IGF | 1:1 | Aarhus Fremad | ||||
BK Frem | 1:2 | Hilleröd F | ||||
3:00 PM | ||||||
Skive IK | 2:0 | Jammerbugt FC | ||||
Brönshöj BK | 1:2 | Middelfart | ||||
Sun 10/28/181:00 PM | ||||||
Avarta | 1:1 | BK Marienlyst | ||||
2:00 PM | ||||||
Ringköbing IF | 0:2 | Kjellerup IF | ||||
3:00 PM | ||||||
Akademisk BK | 3:0 | B.93 |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/3/181:00 PM | ||||||
Vejgaard B | 2:1 | Skive IK | ||||
Avarta | 5:1 | Hellerup IK | ||||
2:00 PM | ||||||
Jammerbugt FC | 3:0 | Tarup-Paarup IF | ||||
Aarhus Fremad | 1:0 | Ringköbing IF | ||||
Dalum IF | 3:0 | Kjellerup IF | ||||
Hilleröd F | 3:1 | Skovshoved | ||||
Middelfart | 1:1 | Vanlöse IF | ||||
BK Marienlyst | 0:1 | Brönshöj BK | ||||
3:00 PM | ||||||
FC Sydvest | 2:0 | Odder IGF | ||||
Kolding IF | 0:2 | Brabrand IF | ||||
B.93 | 1:0 | BK Frem | ||||
Sun 11/4/183:00 PM | ||||||
Slagelse | 3:5 | Akademisk BK |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/10/1812:00 PM | ||||||
Odder IGF | 2:3 | Skive IK | ||||
1:00 PM | ||||||
Vejgaard B | 0:2 | Kolding IF | ||||
Tarup-Paarup IF | 0:4 | Aarhus Fremad | ||||
Skovshoved | 2:1 | BK Marienlyst | ||||
1:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 2:2 | FC Sydvest | ||||
2:00 PM | ||||||
Jammerbugt FC | 1:1 | Brabrand IF | ||||
Vanlöse IF | 1:1 | Avarta | ||||
BK Frem | 0:0 | Middelfart | ||||
Hilleröd F | 0:1 | Slagelse | ||||
3:00 PM | ||||||
Brönshöj BK | 3:1 | B.93 | ||||
Sun 11/11/182:00 PM | ||||||
Ringköbing IF | 4:2 | Dalum IF | ||||
3:00 PM | ||||||
Akademisk BK | 1:0 | Hellerup IK |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/8/197:00 PM | ||||||
Skive IK | 2:0 | Ringköbing IF | ||||
Sat 3/9/191:00 PM | ||||||
Kolding IF | 5:1 | Kjellerup IF | ||||
Hellerup IK | 1:0 | BK Frem | ||||
2:00 PM | ||||||
Brabrand IF | 1:1 | Tarup-Paarup IF | ||||
Odder IGF | 3:1 | Dalum IF | ||||
Middelfart | 2:0 | Slagelse | ||||
BK Marienlyst | 1:2 | Akademisk BK | ||||
3:00 PM | ||||||
FC Sydvest | 1:0 | Vejgaard B | ||||
B.93 | 1:2 | Hilleröd F | ||||
4:15 PM | ||||||
Aarhus Fremad | 4:0 | Jammerbugt FC | ||||
Sun 3/10/1910:30 AM | ||||||
Avarta | 2:2 | Brönshöj BK | ||||
Tue 4/2/195:30 PM | ||||||
Vanlöse IF | 2:2 | Skovshoved |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/196:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 1:7 | Skive IK | ||||
Sat 3/16/191:00 PM | ||||||
Tarup-Paarup IF | 0:2 | Kolding IF | ||||
Skovshoved | 1:1 | Middelfart | ||||
1:15 PM | ||||||
Vejgaard B | 4:1 | Aarhus Fremad | ||||
2:00 PM | ||||||
Jammerbugt FC | 1:1 | Odder IGF | ||||
Dalum IF | 0:3 | FC Sydvest | ||||
BK Frem | 3:1 | BK Marienlyst | ||||
Hilleröd F | 1:4 | Hellerup IK | ||||
3:00 PM | ||||||
Brönshöj BK | 2:1 | Vanlöse IF | ||||
Slagelse | 2:1 | B.93 | ||||
Sun 3/17/192:00 PM | ||||||
Ringköbing IF | 0:3 | Brabrand IF | ||||
3:00 PM | ||||||
Akademisk BK | 1:1 | Avarta |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/23/191:00 PM | ||||||
Kolding IF | 1:1 | Odder IGF | ||||
Hellerup IK | 0:3 | B.93 | ||||
Vanlöse IF | 0:1 | Akademisk BK | ||||
2:00 PM | ||||||
Jammerbugt FC | 1:0 | FC Sydvest | ||||
Aarhus Fremad | 3:2 | Kjellerup IF | ||||
Middelfart | 2:2 | Hilleröd F | ||||
BK Marienlyst | 1:0 | Slagelse | ||||
3:00 PM | ||||||
Skive IK | 2:1 | Dalum IF | ||||
Brönshöj BK | 1:1 | BK Frem | ||||
4:00 PM | ||||||
Brabrand IF | 1:0 | Vejgaard B | ||||
Sun 3/24/191:00 PM | ||||||
Avarta | 2:1 | Skovshoved | ||||
2:00 PM | ||||||
Ringköbing IF | 1:0 | Tarup-Paarup IF |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/29/197:00 PM | ||||||
Kolding IF | 3:5 | Skive IK | ||||
Sat 3/30/191:00 PM | ||||||
Vejgaard B | 1:1 | Ringköbing IF | ||||
Skovshoved | 2:2 | Brönshöj BK | ||||
1:30 PM | ||||||
Kjellerup IF | 1:1 | Tarup-Paarup IF | ||||
2:00 PM | ||||||
Dalum IF | 0:2 | Jammerbugt FC | ||||
Odder IGF | 1:2 | Brabrand IF | ||||
BK Frem | 1:0 | Avarta | ||||
Hilleröd F | 1:3 | Vanlöse IF | ||||
3:00 PM | ||||||
FC Sydvest | 1:1 | Aarhus Fremad | ||||
B.93 | 6:0 | BK Marienlyst | ||||
Sun 3/31/193:00 PM | ||||||
Slagelse | 0:2 | Hellerup IK | ||||
Akademisk BK | 1:1 | Middelfart |
21.Matchday
22.Matchday