Prva liga Srbije
Serbia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 475
- Foreigners: 71 Players 14.9%
- ø-Market value: €129k
- ø-Age: 24.9
Complete Prva liga Srbije schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/16/145:30 PM | ||||||
(9.) Proleter | 0:0 | Radnik (10.) | ||||
(1.) Jedinstvo Uzice | 3:1 | Sloga 33 (16.) | ||||
(12.) Sindjelic Bg | 1:2 | FK Bezanija (3.) | ||||
(14.) Macva | 0:1 | BSK Borca (6.) | ||||
(5.) Javor-Matis | 1:0 | Sloga Kraljevo (15.) | ||||
(2.) Backa | 2:1 | Moravac (13.) | ||||
(4.) FK Indjija | 2:1 | Sloboda Uzice (11.) | ||||
(7.) Metalac | 0:0 | Kolubara (8.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/23/145:00 PM | ||||||
(5.) BSK Borca | 2:2 | Javor-Matis (4.) | ||||
(2.) Radnik | 4:0 | Kolubara (14.) | ||||
(12.) Moravac | 1:1 | FK Indjija (6.) | ||||
(16.) Sloga Kraljevo | 1:4 | Backa (1.) | ||||
(7.) FK Bezanija | 0:0 | Macva (13.) | ||||
(3.) Proleter | 3:1 | Jedinstvo Uzice (8.) | ||||
(9.) Sloga 33 | 1:0 | Sindjelic Bg (15.) | ||||
(11.) Sloboda Uzice | 1:1 | Metalac (10.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/30/145:00 PM | ||||||
(11.) Sindjelic Bg | 1:0 | Proleter (7.) | ||||
(1.) Backa | 1:0 | BSK Borca (8.) | ||||
(4.) FK Indjija | 3:0 | Sloga Kraljevo (16.) | ||||
(3.) Javor-Matis | 3:0 | FK Bezanija (9.) | ||||
(12.) Jedinstvo Uzice | 0:2 | Radnik (2.) | ||||
(10.) Kolubara | 1:0 | Sloboda Uzice (13.) | ||||
(6.) Metalac | 3:1 | Moravac (15.) | ||||
(14.) Macva | 0:1 | Sloga 33 (5.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/6/144:30 PM | ||||||
(10.) Jedinstvo Uzice | 1:0 | Sindjelic Bg (12.) | ||||
(6.) Proleter | 1:0 | Macva (14.) | ||||
(16.) Sloga Kraljevo | 0:2 | Metalac (5.) | ||||
(2.) Radnik | 1:1 | Sloboda Uzice (13.) | ||||
(7.) Sloga 33 | 1:1 | Javor-Matis (3.) | ||||
(11.) BSK Borca | 1:1 | FK Indjija (4.) | ||||
(15.) Moravac | 0:1 | Kolubara (9.) | ||||
(8.) FK Bezanija | 1:0 | Backa (1.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/13/144:30 PM | ||||||
(5.) Kolubara | 2:1 | Sloga Kraljevo (16.) | ||||
(3.) FK Indjija | 1:0 | FK Bezanija (10.) | ||||
(2.) Javor-Matis | 2:0 | Proleter (8.) | ||||
(15.) Sloboda Uzice | 0:2 | Moravac (12.) | ||||
(13.) Sindjelic Bg | 2:4 | Radnik (1.) | ||||
(14.) Macva | 1:1 | Jedinstvo Uzice (9.) | ||||
(7.) Backa | 0:1 | Sloga 33 (4.) | ||||
(6.) Metalac | 1:1 | BSK Borca (11.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/20/144:30 PM | ||||||
(10.) Jedinstvo Uzice | 0:0 | Javor-Matis (2.) | ||||
(11.) FK Bezanija | 0:2 | Metalac (3.) | ||||
(6.) Proleter | 1:0 | Backa (9.) | ||||
(14.) Sindjelic Bg | 1:1 | Macva (15.) | ||||
(16.) Sloga Kraljevo | 0:1 | Sloboda Uzice (12.) | ||||
(1.) Radnik | 1:0 | Moravac (13.) | ||||
(5.) Sloga 33 | 1:1 | FK Indjija (4.) | ||||
(8.) BSK Borca | 3:1 | Kolubara (7.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 9/30/143:00 PM | ||||||
(15.) Macva | 0:1 | Radnik (1.) | ||||
(3.) Javor-Matis | 3:2 | Sindjelic Bg (14.) | ||||
(6.) Backa | 3:1 | Jedinstvo Uzice (10.) | ||||
(4.) FK Indjija | 2:1 | Proleter (9.) | ||||
(5.) Kolubara | 2:1 | FK Bezanija (12.) | ||||
(13.) Sloboda Uzice | 3:3 | BSK Borca (8.) | ||||
(11.) Moravac | 2:0 | Sloga Kraljevo (16.) | ||||
(2.) Metalac | 2:0 | Sloga 33 (7.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/4/143:00 PM | ||||||
(10.) FK Bezanija | 1:0 | Sloboda Uzice (13.) | ||||
(1.) Radnik | 3:0 | Sloga Kraljevo (16.) | ||||
(11.) Jedinstvo Uzice | 1:1 | FK Indjija (3.) | ||||
(6.) Sloga 33 | 4:1 | Kolubara (9.) | ||||
(15.) Sindjelic Bg | 1:3 | Backa (5.) | ||||
(14.) Macva | 2:2 | Javor-Matis (2.) | ||||
(8.) Proleter | 2:1 | Metalac (4.) | ||||
(7.) BSK Borca | 1:0 | Moravac (12.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/12/143:00 PM | ||||||
(3.) Javor-Matis | 1:0 | Radnik (1.) | ||||
(5.) Backa | 1:3 | Macva (14.) | ||||
(2.) FK Indjija | 4:1 | Sindjelic Bg (15.) | ||||
(8.) Kolubara | 1:1 | Proleter (6.) | ||||
(13.) Sloboda Uzice | 3:1 | Sloga 33 (7.) | ||||
(11.) Moravac | 2:0 | FK Bezanija (12.) | ||||
(16.) Sloga Kraljevo | 1:0 | BSK Borca (9.) | ||||
(4.) Metalac | 0:1 | Jedinstvo Uzice (10.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/18/143:00 PM | ||||||
(2.) Javor-Matis | 1:1 | Backa (7.) | ||||
(10.) Jedinstvo Uzice | 1:1 | Kolubara (8.) | ||||
(15.) Sindjelic Bg | 1:1 | Metalac (6.) | ||||
(5.) Proleter | 1:0 | Sloboda Uzice (14.) | ||||
(4.) Sloga 33 | 2:0 | Moravac (13.) | ||||
(12.) Macva | 1:0 | FK Indjija (3.) | ||||
(1.) Radnik | 2:1 | BSK Borca (9.) | ||||
(11.) FK Bezanija | 1:0 | Sloga Kraljevo (16.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/25/142:30 PM | ||||||
(7.) Backa | 0:1 | Radnik (1.) | ||||
(16.) Sloga Kraljevo | 0:2 | Sloga 33 (3.) | ||||
(13.) Moravac | 0:2 | Proleter (4.) | ||||
(12.) Sloboda Uzice | 1:0 | Jedinstvo Uzice (10.) | ||||
(6.) FK Indjija | 0:1 | Javor-Matis (2.) | ||||
(8.) BSK Borca | 1:0 | FK Bezanija (11.) | ||||
(9.) Kolubara | 3:3 | Sindjelic Bg (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) Metalac | 3:0 | Macva (14.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/1/141:30 PM | ||||||
(1.) Radnik | 1:0 | FK Bezanija (11.) | ||||
(10.) Jedinstvo Uzice | 3:2 | Moravac (14.) | ||||
(4.) Sloga 33 | 1:0 | BSK Borca (9.) | ||||
(13.) Macva | 1:1 | Kolubara (8.) | ||||
Sun 11/2/141:30 PM | ||||||
(2.) Javor-Matis | 0:0 | Metalac (5.) | ||||
(7.) Backa | 1:0 | FK Indjija (6.) | ||||
(3.) Proleter | 4:1 | Sloga Kraljevo (16.) | ||||
(15.) Sindjelic Bg | 2:1 | Sloboda Uzice (12.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/8/141:30 PM | ||||||
(7.) BSK Borca | 2:0 | Proleter (5.) | ||||
(12.) Sloboda Uzice | 0:0 | Macva (14.) | ||||
(13.) Moravac | 1:0 | Sindjelic Bg (15.) | ||||
(11.) FK Bezanija | 0:0 | Sloga 33 (3.) | ||||
(4.) Metalac | 3:0 | Backa (8.) | ||||
(9.) Kolubara | 1:2 | Javor-Matis (2.) | ||||
(6.) FK Indjija | 2:0 | Radnik (1.) | ||||
(16.) Sloga Kraljevo | 1:0 | Jedinstvo Uzice (10.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/15/141:00 PM | ||||||
(11.) Macva | 2:0 | Moravac (14.) | ||||
(15.) Sindjelic Bg | 3:0 | Sloga Kraljevo (16.) | ||||
(7.) Backa | 2:1 | Kolubara (10.) | ||||
(1.) Radnik | 1:1 | Sloga 33 (5.) | ||||
(2.) Javor-Matis | 2:0 | Sloboda Uzice (13.) | ||||
(6.) FK Indjija | 2:3 | Metalac (3.) | ||||
(9.) Jedinstvo Uzice | 1:0 | BSK Borca (8.) | ||||
(4.) Proleter | 3:1 | FK Bezanija (12.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/22/141:00 PM | ||||||
(12.) Sloboda Uzice | 1:0 | Backa (8.) | ||||
(14.) Moravac | 0:0 | Javor-Matis (1.) | ||||
(11.) FK Bezanija | 1:0 | Jedinstvo Uzice (10.) | ||||
(9.) Kolubara | 2:1 | FK Indjija (6.) | ||||
(3.) Metalac | 1:0 | Radnik (2.) | ||||
(7.) BSK Borca | 2:0 | Sindjelic Bg (15.) | ||||
(16.) Sloga Kraljevo | 2:1 | Macva (13.) | ||||
Sun 11/23/141:00 PM | ||||||
(5.) Sloga 33 | 1:1 | Proleter (4.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/14/151:30 PM | ||||||
(1.) Radnik | 1:0 | Proleter (4.) | ||||
(5.) Sloga 33 | 1:1 | Jedinstvo Uzice (9.) | ||||
(13.) FK Bezanija | 0:1 | Sindjelic Bg (15.) | ||||
(6.) BSK Borca | 1:0 | Macva (14.) | ||||
(16.) Sloga Kraljevo | 2:1 | Javor-Matis (3.) | ||||
(12.) Moravac | 3:1 | Backa (8.) | ||||
(11.) Sloboda Uzice | 2:1 | FK Indjija (7.) | ||||
(10.) Kolubara | 1:2 | Metalac (2.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 3/18/152:30 PM | ||||||
(11.) Kolubara | 1:3 | Radnik (1.) | ||||
(6.) FK Indjija | 3:0 | Moravac (14.) | ||||
(8.) Backa | 3:0 | Sloga Kraljevo (16.) | ||||
(2.) Javor-Matis | 2:0 | BSK Borca (7.) | ||||
(15.) Macva | 1:1 | FK Bezanija (13.) | ||||
(12.) Sindjelic Bg | 3:0 | Sloga 33 (5.) | ||||
(9.) Jedinstvo Uzice | 0:0 | Proleter (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(3.) Metalac | 1:1 | Sloboda Uzice (10.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 3/22/152:30 PM | ||||||
(1.) Radnik | 1:0 | Jedinstvo Uzice (10.) | ||||
(4.) Proleter | 2:1 | Sindjelic Bg (13.) | ||||
(5.) Sloga 33 | 1:0 | Macva (15.) | ||||
(12.) FK Bezanija | 0:0 | Javor-Matis (3.) | ||||
(6.) BSK Borca | 0:0 | Backa (7.) | ||||
(16.) Sloga Kraljevo | 1:0 | FK Indjija (8.) | ||||
(14.) Moravac | 0:2 | Metalac (2.) | ||||
(9.) Sloboda Uzice | 1:1 | Kolubara (11.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/28/152:30 PM | ||||||
(10.) Sloboda Uzice | 1:2 | Radnik (1.) | ||||
(9.) Kolubara | 0:0 | Moravac (14.) | ||||
(7.) FK Indjija | 1:0 | BSK Borca (8.) | ||||
(6.) Backa | 2:0 | FK Bezanija (13.) | ||||
(11.) Sindjelic Bg | 1:0 | Jedinstvo Uzice (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Metalac | 2:0 | Sloga Kraljevo (16.) | ||||
Wed 4/1/153:30 PM | ||||||
(3.) Javor-Matis | 1:0 | Sloga 33 (5.) | ||||
(15.) Macva | 0:0 | Proleter (4.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/5/153:30 PM | ||||||
(14.) Moravac | 2:0 | Sloboda Uzice (12.) | ||||
(1.) Radnik | 2:1 | Sindjelic Bg (11.) | ||||
(6.) Sloga 33 | 1:2 | Backa (4.) | ||||
(16.) Sloga Kraljevo | 1:2 | Kolubara (9.) | ||||
(10.) FK Bezanija | 2:0 | FK Indjija (7.) | ||||
(5.) Proleter | 0:3 | Javor-Matis (3.) | ||||
(8.) BSK Borca | 0:2 | Metalac (2.) | ||||
Wed 4/8/153:30 PM | ||||||
(13.) Jedinstvo Uzice | 0:1 | Macva (15.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/11/153:30 PM | ||||||
(3.) Javor-Matis | 3:0 | Jedinstvo Uzice (14.) | ||||
(4.) Backa | 1:0 | Proleter (5.) | ||||
(11.) Sloboda Uzice | 1:0 | Sloga Kraljevo (16.) | ||||
(6.) FK Indjija | 2:1 | Sloga 33 (7.) | ||||
(15.) Macva | 0:2 | Sindjelic Bg (10.) | ||||
(9.) Kolubara | 1:1 | BSK Borca (8.) | ||||
(12.) Moravac | 1:0 | Radnik (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Metalac | 2:1 | FK Bezanija (13.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 4/15/153:30 PM | ||||||
(1.) Radnik | 1:0 | Macva (15.) | ||||
(11.) FK Bezanija | 3:0 | Kolubara (10.) | ||||
(16.) Sloga Kraljevo | 1:0 | Moravac (13.) | ||||
(5.) Proleter | 2:0 | FK Indjija (7.) | ||||
(14.) Jedinstvo Uzice | 0:1 | Backa (4.) | ||||
(6.) Sloga 33 | 2:0 | Metalac (2.) | ||||
(9.) Sindjelic Bg | 2:0 | Javor-Matis (3.) | ||||
(8.) BSK Borca | 1:0 | Sloboda Uzice (12.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/19/154:00 PM | ||||||
(10.) Kolubara | 3:3 | Sloga 33 (7.) | ||||
(12.) Sloboda Uzice | 0:0 | FK Bezanija (11.) | ||||
(16.) Sloga Kraljevo | 0:0 | Radnik (1.) | ||||
(13.) Moravac | 2:2 | BSK Borca (8.) | ||||
(4.) Backa | 2:0 | Sindjelic Bg (9.) | ||||
(6.) FK Indjija | 4:1 | Jedinstvo Uzice (14.) | ||||
(3.) Javor-Matis | 4:0 | Macva (15.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) Metalac | 2:1 | Proleter (5.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/25/154:00 PM | ||||||
(15.) Jedinstvo Uzice | 0:1 | Metalac (2.) | ||||
(7.) Proleter | 0:2 | Kolubara (9.) | ||||
(1.) Radnik | 2:0 | Javor-Matis (3.) | ||||
(10.) Sindjelic Bg | 0:1 | FK Indjija (5.) | ||||
(6.) Sloga 33 | 0:0 | Sloboda Uzice (12.) | ||||
(14.) Macva | 0:0 | Backa (4.) | ||||
(8.) BSK Borca | 2:2 | Sloga Kraljevo (16.) | ||||
(11.) FK Bezanija | 0:0 | Moravac (13.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 4/29/154:30 PM | ||||||
(14.) Sloga Kraljevo | 1:0 | FK Bezanija (13.) | ||||
(5.) FK Indjija | 2:0 | Macva (16.) | ||||
(4.) Backa | 2:2 | Javor-Matis (3.) | ||||
(12.) Sloboda Uzice | 0:0 | Proleter (6.) | ||||
(9.) Kolubara | 0:0 | Jedinstvo Uzice (15.) | ||||
(11.) Moravac | 2:0 | Sloga 33 (7.) | ||||
(8.) BSK Borca | 0:1 | Radnik (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Metalac | 1:3 | Sindjelic Bg (10.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/2/155:00 PM | ||||||
(7.) Sloga 33 | 3:2 | Sloga Kraljevo (15.) | ||||
(16.) Macva | 1:1 | Metalac (2.) | ||||
(6.) Proleter | 4:1 | Moravac (12.) | ||||
(11.) FK Bezanija | 2:1 | BSK Borca (8.) | ||||
(10.) Sindjelic Bg | 0:0 | Kolubara (9.) | ||||
(14.) Jedinstvo Uzice | 0:0 | Sloboda Uzice (13.) | ||||
(1.) Radnik | 0:0 | Backa (4.) | ||||
(3.) Javor-Matis | 2:0 | FK Indjija (5.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/9/155:00 PM | ||||||
(9.) Kolubara | 1:0 | Macva (16.) | ||||
(14.) Sloga Kraljevo | 3:2 | Proleter (6.) | ||||
(10.) Moravac | 2:1 | Jedinstvo Uzice (15.) | ||||
(12.) Sloboda Uzice | 1:0 | Sindjelic Bg (11.) | ||||
(5.) FK Indjija | 2:0 | Backa (4.) | ||||
(13.) FK Bezanija | 0:0 | Radnik (1.) | ||||
(8.) BSK Borca | 3:2 | Sloga 33 (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Metalac | 1:3 | Javor-Matis (2.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/13/155:00 PM | ||||||
(2.) Javor-Matis | 2:0 | Kolubara (9.) | ||||
(6.) Proleter | 0:1 | BSK Borca (7.) | ||||
(1.) Radnik | 2:0 | FK Indjija (5.) | ||||
(14.) Jedinstvo Uzice | 3:0 | Sloga Kraljevo (15.) | ||||
(10.) Sindjelic Bg | 3:2 | Moravac (13.) | ||||
(4.) Backa | 3:1 | Metalac (3.) | ||||
(16.) Macva | 2:3 | Sloboda Uzice (11.) | ||||
(8.) Sloga 33 | 2:3 | FK Bezanija (12.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/16/155:00 PM | ||||||
(12.) Sloboda Uzice | 0:0 | Javor-Matis (2.) | ||||
(3.) Metalac | 2:0 | FK Indjija (5.) | ||||
(8.) BSK Borca | 1:4 | Jedinstvo Uzice (14.) | ||||
(9.) Kolubara | 3:1 | Backa (4.) | ||||
(13.) Moravac | 4:2 | Macva (16.) | ||||
(15.) Sloga Kraljevo | 1:4 | Sindjelic Bg (10.) | ||||
(7.) Sloga 33 | 1:1 | Radnik (1.) | ||||
(11.) FK Bezanija | 3:1 | Proleter (6.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/23/155:00 PM | ||||||
(1.) Radnik | 4:0 | Metalac (3.) | ||||
(5.) FK Indjija | 2:1 | Kolubara (11.) | ||||
(4.) Backa | 1:1 | Sloboda Uzice (12.) | ||||
(2.) Javor-Matis | 3:1 | Moravac (13.) | ||||
(16.) Macva | 4:0 | Sloga Kraljevo (15.) | ||||
(6.) Sindjelic Bg | 1:0 | BSK Borca (10.) | ||||
(14.) Jedinstvo Uzice | 0:2 | FK Bezanija (9.) | ||||
(7.) Proleter | 1:1 | Sloga 33 (8.) |