Prva liga Srbije
Serbia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 475
- Foreigners: 71 Players 14.9%
- ø-Market value: €129k
- ø-Age: 24.9
Complete Prva liga Srbije schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/12/165:30 PM | ||||||
(10.) FK Bezanija | 0:0 | FK Zemun (9.) | ||||
Sat 8/13/165:30 PM | ||||||
(1.) CSK Celarevo | 2:0 | FK Indjija (16.) | ||||
(2.) Sindjelic Bg | 2:0 | BSK Borca (15.) | ||||
(5.) Jagodina | 1:0 | Radnicki Pirot (12.) | ||||
(7.) Dinamo Vranje | 1:1 | Proleter (8.) | ||||
(4.) Macva | 2:1 | Sloboda Uzice (11.) | ||||
(14.) OFK Beograd | 0:2 | FK Odzaci (3.) | ||||
(13.) Kolubara | 0:1 | Dobanovci (6.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/20/165:00 PM | ||||||
(16.) FK Indjija | 0:1 | Sloboda Uzice (9.) | ||||
(13.) FK Zemun | 1:3 | Macva (1.) | ||||
(5.) Proleter | 2:1 | FK Bezanija (11.) | ||||
(8.) Radnicki Pirot | 5:1 | Dinamo Vranje (14.) | ||||
(12.) Kolubara | 1:1 | Jagodina (6.) | ||||
(2.) FK Odzaci | 1:1 | Dobanovci (7.) | ||||
(10.) BSK Borca | 2:1 | OFK Beograd (15.) | ||||
(3.) CSK Celarevo | 0:0 | Sindjelic Bg (4.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/27/165:00 PM | ||||||
(4.) Sindjelic Bg | 0:0 | FK Indjija (15.) | ||||
(16.) OFK Beograd | 0:2 | CSK Celarevo (3.) | ||||
(5.) Dobanovci | 0:0 | BSK Borca (10.) | ||||
(2.) Jagodina | 3:0 | FK Odzaci (9.) | ||||
(14.) Dinamo Vranje | 0:0 | Kolubara (12.) | ||||
(7.) FK Bezanija | 1:0 | Radnicki Pirot (11.) | ||||
(1.) Macva | 1:0 | Proleter (6.) | ||||
(8.) Sloboda Uzice | 0:0 | FK Zemun (13.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/3/164:30 PM | ||||||
(2.) CSK Celarevo | 4:2 | Dobanovci (10.) | ||||
(3.) Sindjelic Bg | 4:0 | OFK Beograd (16.) | ||||
(14.) FK Indjija | 1:1 | FK Zemun (13.) | ||||
(8.) Proleter | 0:0 | Sloboda Uzice (9.) | ||||
(12.) Kolubara | 1:1 | FK Bezanija (7.) | ||||
(5.) FK Odzaci | 2:0 | Dinamo Vranje (15.) | ||||
(6.) BSK Borca | 2:1 | Jagodina (4.) | ||||
Sun 9/4/164:30 PM | ||||||
(11.) Radnicki Pirot | 0:3 | Macva (1.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/10/164:30 PM | ||||||
(4.) Jagodina | 1:1 | CSK Celarevo (2.) | ||||
(1.) Macva | 1:0 | Kolubara (14.) | ||||
Sun 9/11/164:30 PM | ||||||
(15.) OFK Beograd | 1:0 | FK Indjija (16.) | ||||
(7.) Dobanovci | 1:0 | Sindjelic Bg (3.) | ||||
(11.) Dinamo Vranje | 2:0 | BSK Borca (8.) | ||||
(10.) FK Bezanija | 0:0 | FK Odzaci (5.) | ||||
(6.) Sloboda Uzice | 1:0 | Radnicki Pirot (13.) | ||||
(12.) FK Zemun | 1:1 | Proleter (9.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/17/164:30 PM | ||||||
(12.) FK Indjija | 2:0 | Proleter (11.) | ||||
(14.) Kolubara | 1:1 | Sloboda Uzice (5.) | ||||
(8.) BSK Borca | 0:0 | FK Bezanija (9.) | ||||
(2.) CSK Celarevo | 2:0 | Dinamo Vranje (13.) | ||||
(3.) Sindjelic Bg | 1:0 | Jagodina (7.) | ||||
(16.) OFK Beograd | 0:0 | Dobanovci (6.) | ||||
Sun 9/18/164:30 PM | ||||||
(10.) Radnicki Pirot | 1:0 | FK Zemun (15.) | ||||
(4.) FK Odzaci | 0:0 | Macva (1.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 9/25/163:00 PM | ||||||
(4.) Dobanovci | 2:0 | FK Indjija (14.) | ||||
(6.) Jagodina | 3:3 | OFK Beograd (15.) | ||||
(13.) Dinamo Vranje | 0:0 | Sindjelic Bg (3.) | ||||
(9.) FK Bezanija | 0:0 | CSK Celarevo (2.) | ||||
(11.) FK Zemun | 1:0 | Kolubara (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Macva | 1:0 | BSK Borca (10.) | ||||
(5.) Sloboda Uzice | 1:0 | FK Odzaci (8.) | ||||
(12.) Proleter | 0:1 | Radnicki Pirot (7.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/1/163:00 PM | ||||||
(16.) FK Indjija | 0:1 | Radnicki Pirot (6.) | ||||
(15.) Kolubara | 0:0 | Proleter (12.) | ||||
(8.) FK Odzaci | 0:0 | FK Zemun (10.) | ||||
(11.) BSK Borca | 0:2 | Sloboda Uzice (3.) | ||||
(2.) CSK Celarevo | 1:0 | Macva (1.) | ||||
(4.) Sindjelic Bg | 1:1 | FK Bezanija (9.) | ||||
(14.) OFK Beograd | 3:3 | Dinamo Vranje (13.) | ||||
(7.) Dobanovci | 2:4 | Jagodina (5.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/8/162:00 PM | ||||||
(1.) Macva | 3:0 | Sindjelic Bg (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(7.) Jagodina | 0:2 | FK Indjija (13.) | ||||
(11.) FK Zemun | 0:0 | BSK Borca (12.) | ||||
(14.) Dinamo Vranje | 1:2 | Dobanovci (5.) | ||||
(10.) Proleter | 1:0 | FK Odzaci (9.) | ||||
(8.) FK Bezanija | 0:0 | OFK Beograd (15.) | ||||
(3.) Sloboda Uzice | 4:2 | CSK Celarevo (2.) | ||||
Sun 10/9/163:00 PM | ||||||
(4.) Radnicki Pirot | 1:0 | Kolubara (16.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/15/163:00 PM | ||||||
(3.) CSK Celarevo | 0:0 | FK Zemun (12.) | ||||
(10.) FK Indjija | 1:0 | Kolubara (16.) | ||||
(13.) BSK Borca | 1:2 | Proleter (8.) | ||||
(15.) OFK Beograd | 0:1 | Macva (1.) | ||||
(6.) Jagodina | 1:0 | Dinamo Vranje (14.) | ||||
(9.) FK Odzaci | 0:0 | Radnicki Pirot (5.) | ||||
(4.) Dobanovci | 1:0 | FK Bezanija (11.) | ||||
(7.) Sindjelic Bg | 1:2 | Sloboda Uzice (2.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/22/162:30 PM | ||||||
(10.) FK Zemun | 0:0 | Sindjelic Bg (7.) | ||||
(9.) FK Bezanija | 1:0 | Jagodina (6.) | ||||
(8.) Proleter | 0:0 | CSK Celarevo (3.) | ||||
(13.) Dinamo Vranje | 2:0 | FK Indjija (12.) | ||||
(15.) Kolubara | 2:0 | FK Odzaci (11.) | ||||
(1.) Macva | 2:1 | Dobanovci (5.) | ||||
(2.) Sloboda Uzice | 1:0 | OFK Beograd (16.) | ||||
Sun 10/23/162:30 PM | ||||||
(4.) Radnicki Pirot | 1:0 | BSK Borca (14.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/29/161:30 PM | ||||||
(3.) CSK Celarevo | 0:0 | Radnicki Pirot (4.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(16.) OFK Beograd | 0:2 | FK Zemun (9.) | ||||
Sun 10/30/161:30 PM | ||||||
(12.) Dinamo Vranje | 1:0 | FK Bezanija (11.) | ||||
(8.) Sindjelic Bg | 0:1 | Proleter (6.) | ||||
(7.) Jagodina | 0:2 | Macva (1.) | ||||
(10.) FK Indjija | 1:0 | FK Odzaci (13.) | ||||
(5.) Dobanovci | 1:1 | Sloboda Uzice (2.) | ||||
(14.) BSK Borca | 1:1 | Kolubara (15.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/5/161:30 PM | ||||||
(14.) Kolubara | 2:0 | CSK Celarevo (4.) | ||||
(1.) Macva | 2:1 | Dinamo Vranje (13.) | ||||
(11.) FK Odzaci | 1:0 | BSK Borca (15.) | ||||
(7.) FK Zemun | 3:0 | Dobanovci (6.) | ||||
(8.) FK Bezanija | 0:0 | FK Indjija (12.) | ||||
(5.) Proleter | 3:0 | OFK Beograd (16.) | ||||
(2.) Sloboda Uzice | 3:1 | Jagodina (9.) | ||||
Sun 11/6/161:30 PM | ||||||
(3.) Radnicki Pirot | 3:0 | Sindjelic Bg (10.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/12/161:00 PM | ||||||
(12.) Jagodina | 1:2 | FK Zemun (6.) | ||||
(16.) OFK Beograd | 0:1 | Radnicki Pirot (3.) | ||||
Sun 11/13/161:00 PM | ||||||
(9.) FK Indjija | 3:1 | BSK Borca (15.) | ||||
(8.) FK Bezanija | 2:0 | Macva (1.) | ||||
(10.) Dinamo Vranje | 1:0 | Sloboda Uzice (2.) | ||||
(4.) CSK Celarevo | 2:1 | FK Odzaci (13.) | ||||
(7.) Dobanovci | 1:1 | Proleter (5.) | ||||
(11.) Sindjelic Bg | 1:1 | Kolubara (14.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/19/161:00 PM | ||||||
(13.) Kolubara | 3:3 | OFK Beograd (16.) | ||||
(15.) BSK Borca | 3:2 | CSK Celarevo (4.) | ||||
(6.) FK Zemun | 3:0 | Dinamo Vranje (11.) | ||||
(1.) Macva | 1:2 | FK Indjija (9.) | ||||
(14.) FK Odzaci | 1:2 | Sindjelic Bg (10.) | ||||
(5.) Proleter | 2:1 | Jagodina (12.) | ||||
(2.) Sloboda Uzice | 2:2 | FK Bezanija (8.) | ||||
Sun 11/20/161:00 PM | ||||||
(3.) Radnicki Pirot | 1:2 | Dobanovci (7.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 3/5/172:00 PM | ||||||
(6.) Proleter | 1:2 | Dinamo Vranje (11.) | ||||
(5.) FK Zemun | 1:1 | FK Bezanija (8.) | ||||
(15.) BSK Borca | 1:1 | Sindjelic Bg (10.) | ||||
(9.) FK Indjija | 0:0 | CSK Celarevo (4.) | ||||
(2.) Sloboda Uzice | 1:1 | Macva (1.) | ||||
(14.) FK Odzaci | 0:0 | OFK Beograd (16.) | ||||
(3.) Radnicki Pirot | 0:1 | Jagodina (12.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(7.) Dobanovci | 0:0 | Kolubara (13.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/11/172:00 PM | ||||||
(1.) Macva | 2:1 | FK Zemun (6.) | ||||
(2.) Sloboda Uzice | 1:2 | FK Indjija (9.) | ||||
(12.) Jagodina | 3:0 | Kolubara (15.) | ||||
(7.) FK Bezanija | 3:1 | Proleter (8.) | ||||
(16.) OFK Beograd | 0:1 | BSK Borca (13.) | ||||
(10.) Sindjelic Bg | 3:1 | CSK Celarevo (4.) | ||||
(5.) Dobanovci | 1:1 | FK Odzaci (14.) | ||||
(11.) Dinamo Vranje | 3:2 | Radnicki Pirot (3.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/17/172:30 PM | ||||||
(13.) BSK Borca | 3:0 | Dobanovci (7.) | ||||
Sat 3/18/172:30 PM | ||||||
(15.) Kolubara | 1:1 | Dinamo Vranje (11.) | ||||
(5.) CSK Celarevo | 1:1 | OFK Beograd (16.) | ||||
(6.) FK Indjija | 1:1 | Sindjelic Bg (10.) | ||||
(9.) Proleter | 0:2 | Macva (1.) | ||||
(4.) FK Zemun | 2:1 | Sloboda Uzice (2.) | ||||
(14.) FK Odzaci | 2:0 | Jagodina (12.) | ||||
(3.) Radnicki Pirot | 1:0 | FK Bezanija (8.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/25/172:30 PM | ||||||
(3.) FK Zemun | 1:0 | FK Indjija (9.) | ||||
(16.) OFK Beograd | 1:0 | Sindjelic Bg (12.) | ||||
(2.) Sloboda Uzice | 3:1 | Proleter (11.) | ||||
(1.) Macva | 1:1 | Radnicki Pirot (4.) | ||||
(8.) Dinamo Vranje | 2:0 | FK Odzaci (14.) | ||||
(10.) Jagodina | 2:0 | BSK Borca (13.) | ||||
Sun 3/26/173:30 PM | ||||||
(5.) Dobanovci | 1:0 | CSK Celarevo (7.) | ||||
Mon 3/27/173:30 PM | ||||||
(6.) FK Bezanija | 1:0 | Kolubara (15.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/31/173:30 PM | ||||||
(10.) Sindjelic Bg | 1:0 | Dobanovci (6.) | ||||
Sat 4/1/173:30 PM | ||||||
(14.) BSK Borca | 0:0 | Dinamo Vranje (9.) | ||||
(12.) Proleter | 1:3 | FK Zemun (3.) | ||||
(5.) FK Indjija | 3:1 | OFK Beograd (16.) | ||||
(8.) CSK Celarevo | 1:1 | Jagodina (11.) | ||||
(15.) Kolubara | 1:2 | Macva (1.) | ||||
(13.) FK Odzaci | 3:1 | FK Bezanija (7.) | ||||
(4.) Radnicki Pirot | 0:0 | Sloboda Uzice (2.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/7/174:00 PM | ||||||
(6.) Dinamo Vranje | 2:1 | CSK Celarevo (10.) | ||||
Sun 4/9/173:30 PM | ||||||
(7.) FK Bezanija | 1:1 | BSK Borca (14.) | ||||
(11.) Proleter | 3:1 | FK Indjija (9.) | ||||
(2.) Sloboda Uzice | 3:1 | Kolubara (15.) | ||||
(1.) Macva | 0:0 | FK Odzaci (13.) | ||||
(5.) Dobanovci | 2:1 | OFK Beograd (16.) | ||||
(3.) FK Zemun | 4:0 | Radnicki Pirot (4.) | ||||
(8.) Jagodina | 1:0 | Sindjelic Bg (12.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/15/173:30 PM | ||||||
(16.) OFK Beograd | 1:3 | Jagodina (6.) | ||||
(15.) Kolubara | 1:2 | FK Zemun (3.) | ||||
(11.) Sindjelic Bg | 1:1 | Dinamo Vranje (8.) | ||||
(14.) BSK Borca | 1:3 | Macva (1.) | ||||
(10.) CSK Celarevo | 1:2 | FK Bezanija (5.) | ||||
(13.) FK Odzaci | 0:1 | Sloboda Uzice (2.) | ||||
(4.) Radnicki Pirot | 3:0 | Proleter (12.) | ||||
(7.) FK Indjija | 2:1 | Dobanovci (9.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/22/174:00 PM | ||||||
(10.) Proleter | 4:1 | Kolubara (15.) | ||||
(7.) FK Bezanija | 1:1 | Sindjelic Bg (12.) | ||||
(1.) Macva | 2:2 | CSK Celarevo (11.) | ||||
(2.) Sloboda Uzice | 2:1 | BSK Borca (14.) | ||||
(4.) Radnicki Pirot | 1:1 | FK Indjija (8.) | ||||
(3.) FK Zemun | 1:0 | FK Odzaci (13.) | ||||
(5.) Jagodina | 2:1 | Dobanovci (9.) | ||||
Mon 4/24/174:00 PM | ||||||
(6.) Dinamo Vranje | 1:0 | OFK Beograd (16.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/29/174:30 PM | ||||||
(13.) FK Odzaci | 3:1 | Proleter (10.) | ||||
(15.) Kolubara | 3:1 | Radnicki Pirot (5.) | ||||
(11.) CSK Celarevo | 0:0 | Sloboda Uzice (3.) | ||||
(14.) BSK Borca | 0:1 | FK Zemun (2.) | ||||
(6.) FK Indjija | 2:0 | Jagodina (7.) | ||||
(12.) Sindjelic Bg | 2:2 | Macva (1.) | ||||
(16.) OFK Beograd | 0:1 | FK Bezanija (4.) | ||||
(8.) Dobanovci | 3:0 | Dinamo Vranje (9.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/3/175:00 PM | ||||||
(5.) Radnicki Pirot | 2:0 | FK Odzaci (13.) | ||||
(4.) FK Bezanija | 1:0 | Dobanovci (9.) | ||||
(2.) FK Zemun | 1:0 | CSK Celarevo (11.) | ||||
(6.) Dinamo Vranje | 2:1 | Jagodina (8.) | ||||
(1.) Macva | 3:0 | OFK Beograd (16.) | ||||
(3.) Sloboda Uzice | 2:0 | Sindjelic Bg (12.) | ||||
(10.) Proleter | 2:0 | BSK Borca (15.) | ||||
(14.) Kolubara | 1:0 | FK Indjija (7.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/7/175:00 PM | ||||||
(9.) Dobanovci | 1:3 | Macva (1.) | ||||
(15.) BSK Borca | 1:1 | Radnicki Pirot (5.) | ||||
(13.) FK Odzaci | 0:1 | Kolubara (14.) | ||||
(6.) FK Indjija | 2:0 | Dinamo Vranje (7.) | ||||
(12.) Sindjelic Bg | 2:3 | FK Zemun (2.) | ||||
(16.) OFK Beograd | 1:3 | Sloboda Uzice (3.) | ||||
(11.) CSK Celarevo | 1:0 | Proleter (10.) | ||||
(8.) Jagodina | 1:1 | FK Bezanija (4.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/13/175:00 PM | ||||||
(14.) FK Odzaci | 2:3 | FK Indjija (6.) | ||||
(3.) Sloboda Uzice | 4:0 | Dobanovci (10.) | ||||
(2.) FK Zemun | 3:0 | OFK Beograd (16.) | ||||
(4.) FK Bezanija | 2:0 | Dinamo Vranje (7.) | ||||
(13.) Kolubara | 3:0 | BSK Borca (15.) | ||||
(9.) Proleter | 1:1 | Sindjelic Bg (12.) | ||||
(1.) Macva | 1:0 | Jagodina (8.) | ||||
Sun 5/14/175:00 PM | ||||||
(5.) Radnicki Pirot | 1:0 | CSK Celarevo (11.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/17/175:00 PM | ||||||
(15.) BSK Borca | 2:1 | FK Odzaci (14.) | ||||
(11.) Sindjelic Bg | 4:1 | Radnicki Pirot (5.) | ||||
(10.) Dobanovci | 0:3 | FK Zemun (2.) | ||||
(8.) Dinamo Vranje | 2:4 | Macva (1.) | ||||
(12.) CSK Celarevo | 0:1 | Kolubara (13.) | ||||
(16.) OFK Beograd | 2:2 | Proleter (9.) | ||||
(6.) FK Indjija | 1:5 | FK Bezanija (4.) | ||||
(7.) Jagodina | 3:0 | Sloboda Uzice (3.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/21/175:00 PM | ||||||
(9.) Proleter | 2:2 | Dobanovci (11.) | ||||
(6.) Radnicki Pirot | 1:1 | OFK Beograd (16.) | ||||
(14.) FK Odzaci | 2:4 | CSK Celarevo (10.) | ||||
(3.) Sloboda Uzice | 1:1 | Dinamo Vranje (8.) | ||||
(2.) FK Zemun | 1:0 | Jagodina (7.) | ||||
(13.) Kolubara | 0:0 | Sindjelic Bg (12.) | ||||
(15.) BSK Borca | 1:2 | FK Indjija (5.) | ||||
(1.) Macva | 1:3 | FK Bezanija (4.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/28/175:00 PM | ||||||
(10.) Sindjelic Bg | 3:2 | FK Odzaci (15.) | ||||
(9.) Dobanovci | 3:0 | Radnicki Pirot (6.) | ||||
(8.) Dinamo Vranje | 3:3 | FK Zemun (2.) | ||||
(5.) FK Indjija | 2:0 | Macva (1.) | ||||
(12.) CSK Celarevo | 1:2 | BSK Borca (14.) | ||||
(16.) OFK Beograd | 5:2 | Kolubara (13.) | ||||
(7.) Jagodina | 3:1 | Proleter (11.) | ||||
(4.) FK Bezanija | 4:1 | Sloboda Uzice (3.) |