Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 308
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 19 19/20
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(14.) Urozha | 3:0 | InterC (11.) | ||
Fri
Mar 13, 2020
- 4:30 PM
|
||||
452 · Aleksey Koltunov | ||||
Course of play | ||||
70' | 1:0 | |||
83' | 2:0 | |||
90+2' | 3:0 | |||
(9.) Biolog | 3:0 | DinStv (8.) | ||
Sat
Mar 14, 2020
- 12:00 PM
|
||||
300 · Igor Kholin | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
16' | 2:0 | |||
44' | 3:0 | |||
(12.) Sparta | 0:4 | Volgar (1.) | ||
Sat
Mar 14, 2020
- 12:00 PM
|
||||
350 · Yunus Koshko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 24' | |||
0:2 | 51' | |||
0:3 | 76' | |||
78' | ||||
0:4 | 84' | |||
(4.) Druzhb | 1:0 | Sparta (15.) | ||
Sat
Mar 14, 2020
- 2:00 PM
|
||||
500 · Vitali Ermakov | ||||
Course of play | ||||
51' | 1:0 | |||
(6.) SKA Ro | 1:1 | FKM (5.) | ||
Sat
Mar 14, 2020
- 2:00 PM
|
||||
1.200 · Rafael Shafeev | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
1:1 | 55' | |||
62' | ||||
(2.) Alania | 4:0 | FK Kra (13.) | ||
Sat
Mar 14, 2020
- 2:00 PM
|
||||
4.000 · Dmitri Streltsov | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
50' | 2:0 | |||
51' | 3:0 | |||
62' | 4:0 | |||
(10.) Legion | 3:0 | Mashuk (7.) | ||
Sat
Mar 14, 2020
- 2:30 PM
|
||||
200 · Vitali Doroshenko | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
21' | 2:0 | |||
74' | 3:0 | |||
(16.) Anzhi | 3:2 | Cherno (3.) | ||
Sun
Mar 15, 2020
- 12:00 PM
|
||||
500 · Aleksey Ivannikov | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
78' | 2:0 | |||
2:1 | 79' | |||
2:2 | 86' | |||
89' | 3:2 | |||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Volgar | 19 | 38 | 50 | |
2 | Alania Vl. | 19 | 41 | 46 | |
3 | Druzhba Maikop | 19 | 3 | 34 | |
4 | Chernomorets N. | 19 | 18 | 33 | |
5 | Makhachkala | 19 | -5 | 26 | |
6 | SKA Rostov | 19 | 0 | 26 | |
7 | Biolog | 19 | -2 | 26 | |
8 | Mashuk | 19 | 5 | 24 | |
9 | Legion-Dinamo | 18 | -5 | 24 | |
10 | Din. Stavropol | 18 | 4 | 24 | |
11 | Urozhay | 19 | -15 | 20 | |
12 | I. Cherkessk | 19 | -14 | 20 | |
13 | Spartak Nalchik | 19 | -19 | 19 | |
14 | Krasnodar 3 | 19 | -19 | 18 | |
15 | Anzhi | 17 | -4 | 10 | |
16 | Spartak V. | 19 | -26 | 8 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...