Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 432
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 1 19/20
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(12.) Strogi | 2:1 | Ryazan (6.) | ||
Tue
Jul 16, 2019
- 2:00 PM
|
||||
200 · Anton Kachanov | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
88' | 2:0 | |||
2:1 | 90' | |||
(8.) Ararat | 8:2 | Saturn (10.) | ||
Tue
Jul 16, 2019
- 3:00 PM
|
||||
300 · Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
23' | 2:0 | |||
2:1 | 40' | |||
2:2 | 43' | |||
47' | ||||
48' | 3:2 | |||
51' | 4:2 | |||
56' | 5:2 | |||
62' | 6:2 | |||
64' | ||||
77' | ||||
80' | ||||
82' | 7:2 | |||
88' | 8:2 | |||
(14.) Rotor | 0:1 | Kaluga (9.) | ||
Tue
Jul 16, 2019
- 3:00 PM
|
||||
252 · Maksim Perezva | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 64' | |||
(3.) Sokol | 0:1 | Bryans (1.) | ||
Tue
Jul 16, 2019
- 4:00 PM
|
||||
950 · Oleg Koretskiy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 35' | |||
(7.) Zorkiy | 0:4 | Salyut (4.) | ||
Tue
Jul 16, 2019
- 4:00 PM
|
||||
400 · Konstantin Averyanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
0:2 | 29' | |||
0:3 | 65' | |||
0:4 | 90+2' | |||
(13.) Kvant | 0:2 | LIP (2.) | ||
Tue
Jul 16, 2019
- 4:30 PM
|
||||
1.500 · Sergey Tikhonov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
0:2 | 77' | |||
(5.) Khimik | 1:2 | Khimki (11.) | ||
Tue
Jul 16, 2019
- 5:00 PM
|
||||
1.300 · Petr Miroshnichenko | ||||
Course of play | ||||
56' | 1:0 | |||
1:1 | 64' | |||
1:2 | 83' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ararat Moskau | 1 | 6 | 3 | |
2 | Salyut Belgorod | 1 | 4 | 3 | |
3 | M. Lipetsk | 1 | 2 | 3 | |
4 | Strogino Moscow | 1 | 1 | 3 | |
4 | Khimki 2 | 1 | 1 | 3 | |
6 | Dinamo Bryansk | 1 | 1 | 3 | |
6 | FK Kaluga | 1 | 1 | 3 | |
8 | FK Ryazan | 1 | -1 | 0 | |
8 | Khimik-Arsenal | 1 | -1 | 0 | |
10 | Sokol Saratov | 1 | -1 | 0 | |
10 | Rotor 2 | 1 | -1 | 0 | |
12 | Kvant Obninsk | 1 | -2 | 0 | |
13 | Zorkiy | 1 | -4 | 0 | |
14 | Saturn Ramenskoe | 1 | -6 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...