Second League Division B Gruppe 4 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 9 teams
- Players: 202
- Foreigners: 1 Players 0.5%
- ø-Market value: €18k
- ø-Age: 22.0
Matchday 17 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(8.) Irtysh | 2:0 | FK DB (9.) | ||
Sat
Oct 30, 2021
- 1:00 PM
|
||||
1.000 · Maksim Sutormin | ||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
49' | 2:0 | |||
(6.) Ural 2 | 1:4 | Amkar (5.) | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 10:30 AM
|
||||
Roman Trukhanovich | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
1:1 | 51' | |||
1:2 | 53' | |||
1:3 | 55' | |||
1:4 | 74' | |||
(14.) Lada | 1:2 | TMiass (10.) | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 11:00 AM
|
||||
German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 35' | |||
66' | 1:1 | |||
1:2 | 69' | |||
(11.) S.Tuym | 4:0 | ZIZ (15.) | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 12:00 PM
|
||||
Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
44' | 2:0 | |||
48' | 3:0 | |||
58' | 4:0 | |||
(12.) FK Ore | 0:2 | Nosta (13.) | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 12:00 PM
|
||||
Aleksandr Sedinkin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45' | |||
0:2 | 62' | |||
(7.) Zvezda | 2:1 | Chel (2.) | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 1:00 PM
|
||||
150 · Igor Zakharov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
51' | 1:1 | |||
74' | 2:1 | |||
(1.) VU | 3:2 | FK Tyu (3.) | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Ranel Ziyakov | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
1:1 | 6' | |||
62' | 2:1 | |||
2:2 | 80' | |||
86' | 3:2 | |||
Table Second League Division B Gruppe 4 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Volga Uljanovsk | 16 | 27 | 39 | |
2 | Chelyabinsk | 16 | 14 | 34 | |
3 | Tyumen | 16 | 23 | 32 | |
4 | Amkar Perm | 16 | 9 | 29 | |
5 | Novosibirsk | 15 | 6 | 27 | |
6 | Zvezda Perm | 16 | 5 | 26 | |
7 | Irtysh Omsk | 16 | -1 | 25 | |
8 | Ural 2 | 16 | 2 | 23 | |
9 | Torpedo Miass | 16 | -6 | 20 | |
10 | Spartak Tuymazy | 16 | 0 | 20 | |
11 | Dinamo Barnaul | 15 | -2 | 17 | |
12 | Orenburg-2 | 16 | -8 | 16 | |
13 | Nosta | 16 | -12 | 14 | |
14 | Lada Togliatti | 16 | -33 | 6 | |
15 | Zenit Izhevsk | 16 | -24 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...